×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
تصویر 131 نسخه کتاب خطی نفیس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی به سازمان‌های فرهنگی، مراکز پژوهشی و محققان داخلی و خارجی درشهریور ماه سال جاری واگذار شده است.
«جنةالاخبار و نخبةالاخبار» کتابی در موضوع تاریخ عمومی و محلی در باب تاریخ زندیه و قاجاریه است که به زودی از سوی کتابخانه مجلس منتشر خواهد شد.
اولین دوره کلاس‌های آموزشی فهرست‌نویسی نسخ خطی در کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
طی نشستی، در روز دوشنبه 10 مهرماه گزارشی از هفتاد و هشتمین کنفرانس جهانی کتابداری و اطلاع رسانی ایفلا (فدراسيون بين‌المللي انجمن‌ها و مؤسسات كتابداري) در کتابخانه ملی ارائه می شود.
همايش رونمايی از نسخه خطی «نهج‌البلاغه» به خط محمد حسين بن علی عسكر ارسنجانی برگزار می‌شود.
نشست تخصصی «نسخه‌های خطی فارسی کرواسی» روز دوشنبه 3 مهر در سالن کنفرانس حوزه ریاست برگزار شد.
کتابخانه شماره دو مجلس، با توجه به رویکرد تخصصی خود که تهیه و انتخاب کتاب‌های ایرانشناسی و اسلام شناسی است، اقدام به تهیه کتاب‌های مورد نیاز مراجعین این کتابخانه می‌کند.
برخی از کتاب‌های منتشر شده دانشگاه استنفورد آمریکا توسط بخش فراهم آوری کتابخانه مجلس خریداری و به مخزن چاپی کتابخانه افزوده شد.
رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها ومرکزاسناد آستان قدس رضوی از وجود 5029 عنوان کتاب، حدود دو هزار قطعه عکس و هزاران برگ سند مکتوب و اسناد دیداری وشنیداری با موضوع دفاع مقدس دراین سازمان خبرداد.
در کتابخانه دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی 6 میلیون و 764 هزار و 779 صفحه از منابع مختلف اطلاعاتی بارگذاری شده و اطلاع رسانی می‌شود.
  • تعداد رکورد ها : 1608

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.