×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
اجلاس جهاني آرشيو كه به ميزباني كشور استراليا و با حضور نمايندگاني از 95 كشور برگزار شده بود در تاریخ 4 شهريور 1391 به كار خود پايان داد.
به مناسبت روز پزشک و بزرگداشت ابو علی سینا نمایشگاهی علمی و فرهنگی از آثار خطی ، چاپ سنگی و چاپی با موضوع پزشکی از تاریخ 4 تا10 شهریور ماه درتالار ورودي كتابخانه مركزي آستان قدس رضوي درمعرض نمايش عموم قرار خواهد گرفت.
کنفرانس بین المللی «اجلاس جهانی آرشیو(ایکا)» با حضور دکتر اسحق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در بریسبن استرالیا در حال برگزاری است.
گنجینه قرآن‌های خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با بیش از 16 هزار و پانصد نسخه قرآن به عنوان بزرگترین گنجینه کتب آسمانی در جهان اسلام مطرح است.
كارشناسان اداره كل حفاظت و نگهداری اسناد ملی، شرايط وقفنامه ربع رشيدی را از نظر محيط نگهداری و آسيب های متوجه آن مورد بررسی قرار دادند.
تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» و سفارش دیجیتال سازی «پایان نامه های دانشگاه تهران»
20 جلد نخست از «مجموعه فهرستگان نسخه‌های خطی ايران» موسوم به فنخا توسط مؤسسه فرهنگی ـ پژوهشی الجواد (ع) تا پايان سال 91 منتشر می‌ شود.
با ثبت دو مجموعه کتب اهدایی، از ابتدای سال تا کنون بیش از 25 هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف به گنجینه کتابخانه مجلس افزوده شده است.
با حضور کارشناسان اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی آستان قدس رضوی صورت گرفت بررسی حفاظتی و مرمتی قرآن بایسنقری؛ بزرگترین قرآن خطی جهان در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی
بیست جلد از مجموعه فهرستگان نسخه های خطی ایران موسوم به فنخا، تا پایان سال 91 منتشر می شود.
  • تعداد رکورد ها : 1585

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.