×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
صحیفه سجادیه نفیسی که توسط یکی از خوشنویسان دوره صفویه کتابت شده است بوسیله خانواده مرحوم عبدالخالق شفیعی از شهرستان شهرضا به گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا شد.
دیجیتال سازی کتاب‌های منتشره قبل از انقلاب، پروژه اصلی کتابخانه مجلس شورای اسلامی در دوران جدید است.
این فهرست، در واقع درهمکردی موضوعی از نسخه‌های فارسیِ چند کتابخانۀ کوچک است که زیرمجموعه و وابستۀ کتابخانۀ مرکزی دانشگاه پنجاب به شمار میرود؛ به علاوۀ نسخه‌های فارسیِ مجموعۀ اصلیِ دانشگاه موسوم به بخشِ عمومی.
از بهمن ماه 1387 تاكنون، 80 هزار پايان نامه در پايگاه ثبت اطلاعات پايان‌نامه ها و رساله‌هاي تحصيلات تكميلي كشور، در وب‌سايت پژوهشگاه به ثبت رسيده است.
رئیس کتابخانه شرکت توانیر ضمن معرفی طرح کنسرسیوم محتوای ملی گفت: «امروزه باید از پیشرفت فناوری، توسعه کتابخانه‌های دیجیتال، و یکپارچگی دانش و تجربیات و گسترش تکنیک‌ها و فناوری‌های وب معنایی، در اجرای مدیریت دانش در شرکت‌های زیرمجموعه امور برق نیز بهره گرفته شود.»
فراهم آوری 3 میلیون منبع دیجیتال در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی در راستای ارائه خدمان مطالعاتی به محققان و دانش پژوهان صورت گرفته است
استخراج و چکیده نویسی مقالات انگلیسی مجلات ایران‌شناسی و اسلام شناسی موجود در کتابخانه شماره 2 مجلس شورای اسلامی از سر گرفته شده و این مقالات در سیستم ورود اطلاعات خواهد شد.
دبیرخانه کمیته ملی حافظه جهانی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی مستقر است، با هدف معرفی و ثبت میراث مستند ایرانی در فهرست ملی حافظه جهانی یونسکو، از دارندگان آثار فاخر ایران دعوت به ارایه این آثار‌ کرد.
قرآن خطی نفیس، متعلق به قرن 12 هجری قمری پس از چندین ماه کار مرمتی در اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی سازمان کتابخانه ها،‌ موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی مرمت شد.
پیرو تفاهم نامه مابین معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد و ریاست کتابخانه مجلس تعداد 200 عنوان کتاب به ارزش بیست میلیون ریال از انبار وزارت ارشاد انتخاب و وارد مجموعه کتابخانه گردید.
  • تعداد رکورد ها : 1585

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.