×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
دومین جلسه کمیته علمی همایش محتوای ملی در فضای مجازی روز يكشنبه 17 دي 1391 در تالار ایران دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد.
اسناد و عکس‌های نفیس تاریخی مراسم عزاداری و شبیه خوانی موجود در مركز اسناد آستان قدس رضوي در اختیار پژوهشگران قرار دارد.
قرآن خطی مذهّب نفیسی با ترجمه ترکی جغتایی به دستخط یوسف اباری سیّدالخطاط قرن هشتم هجری قمری درکتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می شود.
مؤسسه تاریخ پزشکی ولکام ( Wellcome Institute for the History of Medicine ) یکی از مجموعه‌های تخصصی ارزشمند در زمینه آثار پزشکی و تاریخچه آن است.
در نمایشگاهی که به مناسبت سالروز تاسیس برنامه حافظه جهانی یونسکو در آذرماه سال جاری در پاریس برگزار شد، تصاویری از دو اثر نفیس خطی ایران به نام های «پنج گنج نظامی گنجوی» و «شاهنامه بایسنقری» که در حافظه جهانی ثبت شده، به نمایش درآمد.
کمیسیون اروپا ابلاغیه‌ای را صادر کرد که بر مبنای آن مجموعه‌ای از اقدامات موازی در طی این دوره از فعالیت کمیسیون به منظور اطمینان از مناسب بودن چارچوب قوانین کپی رایت برای اهداف محیط دیجیتال، اتخاذ خواهد شد.
کتابی با عنوان «مستطاب زادالمعاد» نوشته علامه محمدباقر مجلسی، در آرشیو ملی ایران مرمت و بازسازی شد.
کتابخانه دانشگاه میشیگان با دارا بودن 1120 نسخه خطّی اسلامی از مجموعه‌های مهم آمریکای شمالی به شمار می‌آید.
کتابخانه دیجیتال کمبریج که در دسامبر سال گذشته (2011) راه اندازی شد، این کتابخانه مجموعه بزرگی از نسخ خطی مذهبی را دیجیتال سازی کرده است.
دو طرح تالار رقمی معاونت اسناد و همچنین اتاق رؤیت اصل سند در سازمان اسناد و کتابخانه ملی به بهره برداری رسید.
  • تعداد رکورد ها : 1637

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.