×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
با تصویب قانون جدید واسپاری، کتابخانه ملی بریتانیا، کتابخانه ملی استکاتلند، کتابخانه ملی ولز، کتابخانه های بودلیان، کتابخانه دانشگاه کمبریج و کتابخانه کالج ترینیتی در دابلین ایرلند، موظف به جمع آوری یک نسخه از محتوای دیجیتال منتشره می شوند.
دو عكس قديمي و ناياب از «اولين مجلس ملي ايران» و همچنین «بازار قديم اصفهان» در این کتابخانه دیجیتال بین المللی ثبت شد.
150 هزارمین پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، از پژوهشکده امام خميني (ره) و انقلاب اسلامي در مقطع کارشناسی ارشد، در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران به ثبت رسید.
مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامی (مرکز پژوهشهای ایرانی و اسلامی) که تاکنون مجلدات هفتم و هشتم فهرست مقالات فارسی را تدوین و منتشر کرده است اکنون مجلد 9 این مجموعه را در دست انتشار دارد.
وجود 13 میلیون برگ سند تاریخی دوره صفویه تا عصر حاضر در مرکز اسناد آستان قدس رضوی، شهر مشهد را به قطب اسناد پژوهی و پژوهش های تاریخی تبدیل نموده است.
نگارش و تدوین مداخل «دایرةالمعارف زبان و گویش‌های ایرانی» در مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد
پایگاه واحد اطلاع رسانی پایان‌نامه‌های کشور با همکاری کتابخانه ملی و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی راه اندازی می شود.
پیوستن کتابخانه و موزه ملی ملک، یکی از موزه‌های مهم صاحب محتوا در کشور به کنسرسیوم محتوای ملی، نوید دهنده اتفاقاتی جدید و مثبت در اقبال صاحبان محتوا به کنسرسیوم است. آشنایی با این مجموعه، می‌تواند نشان دهد پیوستن آن، ارتباط و تعاملی مفید و چند سویه به نفع تمام طرفین صاحب نقش در فضای عمومی محتوا اعم از کاربران و مجموعه ملک در پی خواهد داشت.
افزایش 7600 نسخه کتاب خطی و چاپ سنگی نفیس به گنجینه مخطوطات بزرگترین پایگاه فکری جهان اسلام از ابتدای سال جاری تاکنون در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی صورت گرفته است.
بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس با توجه به لزوم آگاهی مترجمان و ناشران از عناوین کتابهای فارسی شده از سال 1364 طرح گسترده ای را در زمینه تدوین فهرست کتابهای فارسی شده در دو ساختار جداگانه دنبال کرده است.
  • تعداد رکورد ها : 1637

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.