×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
روابط عمومی مجمع ذخائر اسلامی، فهرست کتاب‌هایی که در سال 1391 به چاپ خواهند رسید را اعلام کرد
بر اساس تفاهم نامه امضاء شده بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک دو طرف به منظور پیشبرد فرهنگ و هنر اسلامی- ایرانی همکاری می کنند.
جدیدترین کتاب‌های منتشر شده «پوتوماک» به همت بخش فراهم آوری کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی تهیه و در مخزن کتابخانه جای گرفت.
مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس روز یکشنبه (28 آبان 1391) میزبان دوازدهمین آیین بزرگداشت حامیان نسخ خطی بود.
بيش از 3 ميليون و پانصد و شصت و نه هزار منبع اطلاعاتي شامل كتاب خطي، چاپي، الكترونيكي، پايان نامه، نشريه و مواد ديداري و شنيداري در کتابخانه‌های تخصصی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در اختیار دانش پژوهان، محققان و علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی قرار دارد.
مجموعه ای از منابع سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) به کتابخانه ملی ایران منتقل می شود.
بر اساس اين تفاهم نامه همکاری میان مرکز منطقه‌‍ای و ISC با کتابخانه ملی، چاپ و انتشار مجلات علمی و پژوهشی و علمی ترويجی معتبر سازمان اسناد و کتابخانه ملی و پردازش محتوای اين مجلات در ISC و ايران ژورنال (نظام نمايه سازی مرکز منطقه ای) توسط RICeST و ISC صورت خواهد پذيرفت
يك جلد آلبوم حاوی عكس های تاریخی و نفیس مربوط به دوره قاجار، توسط اداره كل حفاظت و نگهداري، مرمت و بازسازی شد.
تعداد 51 نسخه قرآن نفیس خطی متعلق به قرن چهارم تا سیزدهم هجری قمری توسط مرمت کاران اداره حفاظت ومرمت آثارفرهنگی آستان قدس رضوی مرمت شده است.
گنجینه ای افزون بر2هزار نسخه کتاب خطی نفیس در ارتباط با علم پزشکی از قرن چهارم هجری قمری تاکنون در گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.
  • تعداد رکورد ها : 1585

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.