×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
مجموعه منحصر به فردی افزون بر2670 نسخه کتاب خطی وچاپ سنگی ازطریق وقف، اهدا وخریداری درسال گذشته به گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی افزوده شده است.
در راستای پروژه کتاب‌های آنلاین اتریش نخستین 100 هزار جلد کتاب از مجموعه کتاب‌های کتابخانه ملی اتریش به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت.
در راستای حفاظت ونگه داری میراث فرهنگی تعداد 6094نسخه کتاب خطی کتابخانه عمومی حضرت احمد ابن موسي(شاهچراغ) شیرازتوسط سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی دیجیتال سازی شد.
مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با هدف پاسخ به نیازهای علمی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی در كتابخانه مركزي و مركزاسناد و تامين منابع علمي دانشگاه تهران تاسیس شد.
در راستای اجرای اهداف استراتژیک سازمان اسناد و کتابخانه ملی در تبدیل شدن به هاب ملی دانش کشور، تعداد 11 میلیون و 181 هزار و 390 صفحه از منابع سازمان اسکن شد.
رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران گفت: تا پایان اردیبهشت ماه جاری کل متن پایان نامه های دانشجویی ثبت شده در سامانه پایان نامه های دانشجویی در اختیار پژوهشگران و دانشجویان قرار می گیرد.
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در راستای ارتقای خدمات کنترل سلامت و اصالت مقالات مجلات علمی انگلیسی زبان ایران، کلیه مقالات مجلات مزبور را پیش از چاپ با استفاده از نرم افزارهای مشابه یاب بررسی نموده و موارد شناسایی شده را به سردبیران نشریات فوق اعلام می نماید.
در راستای غنی سازی منابع مطالعاتی ومجموعه های تخصصی در سال گذشته بیش از 295هزار جلد کتب چاپی و منابع سمعی بصری به منابع مطالعاتی کتابخانه‌های وابسته به سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی افزوده شد.
نسخه چاپی دیوان حافظ برگرفته از نسخه اصلی آن در قرن 13 قمری است که با همکاری موسسه و کتابخانه موزه ملی ملک و همچنین انتشارات آستان قدس(بهنشر) منتشر شده است و 11 اردیبهشت ماه همزمان با میلاد حضرت زهرا(س) در این موسسه رونمایی می‌شود.
سازمان اسناد و كتابخانه ملی در سالی كه گذشت 49 هزارو 347 مورد فيپا (فهرست نويسی پيش از انتشار) صادر كرده است.
  • تعداد رکورد ها : 1637

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.