×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
رئیس اداره حفاظت ومرمت سازمان کتابخانه ها،موزه ها ومرکز اسنادآستان قدس رضوی از مرمت 468 نسخه خطی طی سال1391 خبر داد.
فهرست یازدهمين فصلنامه داخلی کنسرسیوم محتوای ملی را می‌توانید در ادامه مطلب بخوانید
بیش از پنجاه عنوان نشریه چاپ سنگی ایران در آرشیو مطبوعات آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود.
موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک در آیین گرامی‌داشت میلاد امام حسین علیه‌السلام، به مناسبت ثبت «پانصدمین سالگرد زندگی فعال عبدالعلی بیرجندی» در برنامه ثبت سده و هزاره مشاهیر یونسکو، از نسخه نفیس خطی «شرح التذکره النصیریه فی الهیئه» تالیف این ریاضی‌دان و ستاره‌شناس مشهور سده‌های نهم و دهم هجری رونمایی می‌کند.
در تاریخ 13 اردیبهشت 1392 ده مقاله برتر همایش کنسرسیوم محتوای ملی که در 4 بهمن 1391 برگزار شده بود، در پایگاه سیویلیکا نمایه سازی شد.
‏‏ بخش دوم تازه‌های کتاب‌های لاتین در کتابخانه ایران‌‌شناسی و اسلام شناسی، خریداری شده از بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سایت کتابخانه مجلس ارائه شد.
موزه ملی ملک به عنوان نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران زیر نظر آستان قدس رضوی، آمادگی دارد با همکاری و اجماع موزه‌های دیگر و کمیته ملی موزه‌های ایران، زمینه تنظیم برنامه و سندی مدون برای ارتقا و توسعه موزه‌داری در کشور را فراهم آورد.
مجموعه‌ای بی‌نظیرافزون بر6000 برگ سند تاریخی ازطب سنتی مربوط به دارالشفاء امام رضا(ع)، به عنوان قدیمی ترین مرکز درمانی مشهد، از دوره صفویه تا قاجاریه در مدیریت امور اسنادومطبوعات آستان قدس رضوی نمایه سازی وفهرستی ازداروهای مندرج درآن تهیه شد.
طی ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری تعداد 53 هزار و 409 نسخه از کتاب های غیرقابل امانت سازمان اسناد و کتابخانه ملی با جانمایی در تالارهای اطلاع رسانی، برای پژوهشگران و اعضای سازمان قابل دسترسی و امانت شد.
مجموعه نفیس خطی و سنگی بالغ بر دو هزار و هفتاد و سه نسخه به سازمان اسناد و کتابخانه ملی اهدا شد.
  • تعداد رکورد ها : 1637

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.