×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس با توجه به لزوم آگاهی مترجمان و ناشران از عناوین کتابهای فارسی شده از سال 1364 طرح گسترده ای را در زمینه تدوین فهرست کتابهای فارسی شده در دو ساختار جداگانه دنبال کرده است.
ميزان توليدات علمی دانشمندن و پژوهشگران جمهوری اسلامی ايران از ابتدای سال 2013 ميلادی تا 16 فوريه همين سال (برابر با 28 بهمن 1391) ثبت 1747 مقاله در پايگاه تامسون رويترز (ISI) بوده است.
دكتر غلامعلي منتظر، دبير علمي نخستين كنفرانس ملي مديريت منابع اطلاعاتي وب با اشاره به ضرورت پرداختن به بحث فناوري اطلاعات، تعداد مقالات دريافت شده براي اين همايش را 60 عنوان ذكر كرد.
دیوان خطی حافظ شیرازی به خط عبدالمجید درویش شکسته نویس و خطاط معروف قرن 12 هجری قمری در گنجینه نفایس خطی آستان قدس رضوی مورد توجه علاقه مندان به آثار فرهنگی و هنری قرار دارد.
کتابخانه کنگره امریکا برای ورود به وب معنایی و استفاده از مستندات خود در چارچوب توصیف منبع (آر.دی.اف.) تمامی داده های پیوندی مربوط به مستندات خود را منتشر کرده است.
مجلس مجموعه منابعی کمیاب از انتشارات خاکستری دوره پهلوی دوم و سال های آغازین انقلاب اسلامی برای بخش گزارش های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی تهیه شد.
قرآن خطی منحصر به فردی، منسوب به دستخط مبارك امام موسي الكاظم (عليه السلام) به خط کوفی و پوست آهو با وقفنامه به دستخط شیخ بهایی درگنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی حفاظت و نگه داری می شود.
کتاب «اسناد کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان» به کوشش سید صادق اشکوری از سوی مجمع ذخائر اسلامی با همکاری موسسه تاریخ علم هفته پایانی بهمن منتشر می‌شود.
دکتر اسحق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به نهضت اسکن نسخ خطی در کتابخانه ملی، از پایان اسکن 34 هزار نسخه خطی موجود در کتابخانه ملی خبرداد.
در ده ماهه نخست سال 1391، نزديك به 31 هزار پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران به ثبت رسیده است.
  • تعداد رکورد ها : 1608

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.