×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
بر اساس تفاهم نامه ای که بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی و کتابخانه ، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی به امضاء رسید، دو طرف متعهد شدند در آسیب شناسی و مرمت آثار خطی، نفیس و اسناد همکاری کنند.
طبق آخرین توافقات با پژوهشگاه ایرانداک، تعداد 220 هزار نسخه پایان نامه آن سازمان به سازمان اسناد و کتابخانه ملی منتقل می شود.
توافقنامه همکاری و تعامل سازمانی به منظور همکاری در تبادل و اشتراک منابع اطلاعاتی میان دو نهاد کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به امضا رسید.
كتاب ذخيره خوارزمشاهي نوشته حكيم زين الدين اسماعيل بن جرجاني، آخرين كتاب ثبت شده در فهرست ميراث مستند حافظه جهاني يونسكو است.
رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از ایجاد و راه اندازي شعبه دوم آرشیو مطبوعات سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در كتابخانه وزيري يزد با حدود دویست هزار نسخه «تعداد 800 عنوان» نشريه قديمي و جديد خبر داد.
مسئول بخش فیلمتک و دیجیتال‌سازی سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: این واحد طی سال گذشته از 28 هزار و 643 جلد کتاب عکسبرداری کرده و میکروفیلم در اختیار دارد.
سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) گفت: فعاليت گسترده دانشمندان ايراني سبب شد تا ايران در خرداد 92 از رتبه 16 به جايگاه 15 توليد علم جهان صعود كند.
سرپرست پايگاه استنادي علوم جهان اسلام (ISC) گفت: فعاليت گسترده دانشمندان ايراني سبب شد تا ايران در خرداد 92 از رتبه 16 به جايگاه 15 توليد علم جهان صعود كند.
ذخیره خوارزمشاهی و نقشه های تاریخی دوره قاجار دو اثر از ایران هستند که امروز 29 خرداد 1392 به ثبت جهانی یونسکو رسیدند.
فهرست نويسي 23 هزار پرونده مربوط به اسناد سانسور كتاب و مطبوعات دوره پهلوي دوم در آرشیو ملی سازمان اسناد و كتابخانه ملي آغاز شد.
  • تعداد رکورد ها : 1637

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.