×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
دیوان خطی حافظ شیرازی به خط عبدالمجید درویش شکسته نویس و خطاط معروف قرن 12 هجری قمری در گنجینه نفایس خطی آستان قدس رضوی مورد توجه علاقه مندان به آثار فرهنگی و هنری قرار دارد.
کتابخانه کنگره امریکا برای ورود به وب معنایی و استفاده از مستندات خود در چارچوب توصیف منبع (آر.دی.اف.) تمامی داده های پیوندی مربوط به مستندات خود را منتشر کرده است.
مجلس مجموعه منابعی کمیاب از انتشارات خاکستری دوره پهلوی دوم و سال های آغازین انقلاب اسلامی برای بخش گزارش های دولتی مرکز اسناد کتابخانه مجلس شورای اسلامی تهیه شد.
قرآن خطی منحصر به فردی، منسوب به دستخط مبارك امام موسي الكاظم (عليه السلام) به خط کوفی و پوست آهو با وقفنامه به دستخط شیخ بهایی درگنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی حفاظت و نگه داری می شود.
کتاب «اسناد کتابخانه مرکزی دانشگاه اصفهان» به کوشش سید صادق اشکوری از سوی مجمع ذخائر اسلامی با همکاری موسسه تاریخ علم هفته پایانی بهمن منتشر می‌شود.
دکتر اسحق صلاحی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به نهضت اسکن نسخ خطی در کتابخانه ملی، از پایان اسکن 34 هزار نسخه خطی موجود در کتابخانه ملی خبرداد.
در ده ماهه نخست سال 1391، نزديك به 31 هزار پایان نامه در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور، در وب‌سایت پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ايران به ثبت رسیده است.
مجموعه ای ارزشمند شامل 17 عدد پاکت نامه کمیاب دوران قاجار با مهر سانسور پستی جذب گنجینه تمبر، اسکناس و سکّه موزه آستان قدس رضوی شد.
راهنمای سفارش مدرک از طریق درگاه کنسرسیوم محتوای ملی
نخستین همایش «محتوای ملی در فضای مجازی»، با هدف بررسي وضعيت كنوني محتوا در فضاي مجازي در كشور و ارائه راه حل‌های اجرايي براي دست‌یابی به اهداف سازگار با ارزش‌ها و خط مشی نظام اسلامي، در روز 4 بهمن ماه 1391 برگزار شد.
  • تعداد رکورد ها : 1585

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.