×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران دوره آموزش الكترونيكی حفاظت و نگهداری مواد كتابخانه و آرشيو را در آبان ماه 1390 برگزار می‌کند.
«پايگاه های مقالات فارسی زبان» در مركز اطلاع رساني مطبوعات آستان قدس رضوی در دسترس محققان و روزنامه نگاران قرار گرفت
اولين همايش حاميان استانی نسخ خطی 29 آبان با محوريت خراسان بزرگ در استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.
Echo De Perse (اكو دوپرس) اولين نشريه فرانسوی زبان چاپ ايران و كانديدای ثبت «حافظه جهانی» يونسكو در آرشيو مطبوعات آستان قدس رضوی نگهداری می‎شود
سهراب یکه زارع- مدیر بخش خطّی کتابخانه‌ی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر افزود: در مهر ماه 1390 تعداد 87 جلد نسخه‌ی خطّی که در بین آن‌ها تعدادی نسخه‌ی نادر و منحصر وجود داشت، توسّط کتابخانه‌ی مجلس شوراس اسلامی خریداری گردید.
پنجمين سالگرد روز جهانی ميراث ديداری و شنيداری روز چهارشنبه 4 آبان ماه، در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران برگزار شد.
مدیر مرکز اسناد کتابخانه مجلسشورای اسلامی از سامان‌دهی و تغییر و تحول در شیوه آرشیو و بایگانی اسناد و مدارک قوه مقننه خبر داد.
در شش ماهه اول سال جاری بيش از3500 نسخه قرآن وكتاب خطی ارزشمند از طريق وقف، اهدا و خريداری جذب كتابخانه مركزی آستان قدس رضوی شده است.
كتابخانه و موزه ملی ملك، برای بار ديگر به بازنشر آثار نفيسی از گنجينه نسخ خطی خود پرداخت.
دو نمونه از سيامشق «ميرزا رضا كلهر» از خوشنويسان مشهور دوره قاجار در اختيار محققان و پژوهشگران سازمان اسناد و كتابخانه ملي قرار گرفت.
  • تعداد رکورد ها : 1518

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.