×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
مجموعه اسناد ارائه شده با عنوان «اسناد آرشيو بريتانيا» در سالهاي اخير از بين اسناد مرتبط با ايران در آرشيو ملي انگلستان، انتخاب و نسخه رقمي آن به سازمان اسناد و كتابخانه ملي منتقل شده است.
طی دو سال گذشته بیش از 45 جلسه شورای ارزیابی اسناد کتابخانه مجلس برگزار شد، که ماحصل این جلسات خریداری مجموعه بی‌نظیری از اسناد و مکاتبات تاریخی کشورمان بوده است.
هفتاد و هفتمین کنگره جهانی کتابداری و اطلاع‌رسانی (ایفلا) امروز شنبه در پایتخت جمهوری پورتوریکو آغاز به کار کرد و این در حالی است که تاکنون حضور تنها یک کتابدار ایرانی در این اجلاس تائید شده است.
SRU مخفف کلمات جستجو / بازیابی از طریق آدرس(Search/Retrieve via URL) است که کارکردهای z39.50 را داراست اما پیچیدگی های آن را ندارد (Z39.50 یک پروتکل-روش ارتباطی- برای بازیابی اطلاعات است که در اصل برای جستجوی پایگاه داده های دور (remote) طراحی شده).
مدیر فراهم‌آوری کتابخانه مجلس از آغاز ثبت مجموعه اهدایی از سوی فرزندان زنده‌یاد عظیمی، صاحب کتابفروشی «دهخدا» خبر داد و ارزش مالی بخشی از مجموعه که به این کتابخانه می‌پیوندد 100 میلیون تومان ارزیابی کرد.
مصحف هزار ساله ایران به خط هنرمندان ایران در طول ۱۰ قرن پیش به تحقیق و تنظیم سید محمد باقر نجفی جمع‌آوری شده است.
گنجینۀ اختصاصی غلامعلی توسطی، محقق و پژوهشگر، از جانب ایشان و فرزندش غلامرضا توسطی به کتابخانه مرکز اهداء گردید.
مركز اسناد آستان قدس رضوي با 7 میلیون و 500 هزار برگ سند تاريخي دوره صفويه تا عصر حاضر از نظر محتوا رتبه اول کشور و از نظر تعداد رتبه سوم کشور را داراست.
خرید 700 میلیونی نسخ خطی در سال 89/ سال 90 نسخ علمی می‌خریم مدیرکل کتاب‌های خطی و نادر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اشاره به پرداخت حدود 700 میلیون تومان بابت خرید 2615 نسخه خطی در سال 89، تهیه نسخه‌‌های خطی علمی را برنامه این اداره کل در سال 90 اعلام کرد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به مشکل کتابداران ایرانی در اخذ ویزای دومینیکن میزبان اجلاس جهانی کتابداری (ایفلا) در سال جاری از پرداخت 550 یورو حق عضویت سالانه کشورمان خبر داد و گفت: آنها نمی‌توانند به همین راحتی ما را کنار بگذارند.
  • تعداد رکورد ها : 1467

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.