×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
جشنواره هفته پژوهش سه شنبه 29 آذر ماه در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران برگزار می‌شود.
هشتمین کنفرانس نسخ خطی اسلامی در دانشگاه کمبریج با عنوان علم مربوط با نسخه‌های خطی و نسخه‌های خطی حوزه علم برگزار می‌شود.
نمايشگاه مجازی اسناد با موضوع نهضت جنگل و ميرزا كوچك خان جنگلی در وب سايت سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايجاد شده است.
کارشناسان بخش فراهم‌آوری کتابخانه مجلس جهت تهیه جدیدترین منابع عربی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شارجه شرکت کردند.
ازابتدای سال جاری تاکنون تعداد 2313 نسخه کتاب خطی و چاپ سنگی توسط شورای ارزیابی نسخ خطی کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی خریداری و جذب گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی شده است.
دوره آموزش عملی«آسيب شناسی و مرمت آثار كاغذی» برای كارشناسان گرجی در گنجينه اسناد ملی سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران آغاز شد.
ازابتدای سال تاکنون بیش از 200 نسخه کتاب خطی و بالغ بر 550 برگ سند تاریخی توسط اداره حفاظت و مرمت آثار فرهنگی آستان قدس رضوی مرمت شده است.
مجموعه‌ای ارزشمند ازعکس‌ها و اسناد مراسم سوگواری و تعزيه خوانی حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) متعلق به دوره صفویه، قاجاریه و پهلوی درقالب نمایشگاهی جذاب و دیدنی از تاريخ 12 تا20 آذرماه در محل کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی درمعرض نمایش عموم قرارگرفته است.
کتابخانه دانشگاه ميشيگان «پروژه مشارکت در فهرست‌نويسی نسخه‌های خطی اسلامی در ميشيگان» را تا دسامبر سال 2012 تمديد کرد.
به منظور يكسان سازی فعاليت‌های تاريخ شفاهی در سازمان اسناد و كتابخانه ملی ايران و مراكز استانی آن، شيوه نامه تاريخ شفاهی تدوين می‌شود.
  • تعداد رکورد ها : 1489

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.