×
نام و نام خانوادگی
بازخوانی ...
رییس کتابخانه مجلس در سومین نشست تخصصی تاریخ مجلس، از راه اندازی کتابخانه تخصصی تاریخ مجلس خبر داد و گفت: با راه اندازی این کتابخانه افراد می توانند آثار خود را به این کتابخانه ارسال کنند. ما نیز آثار خوبی را كه خریداری کردیم در دسترس محققان قرار می دهیم.
اشعری با اشاره به اهمیت وقف در حفظ نسخ خطی قرآن و تأثیر آن در جریان‌سازی پژوهش در کشور عنوان کرد: نسخ خطی قرآن وقف شده در مساجد و مراکز کوچک، وضعیت نگران‌کننده‌ای دارند که می‌توان با فعال کردن کنسرسیوم محتوای ملی، مشکلات موجود در این راستا را برطرف کرد.
هشتمین مجلد از دایره المعارف عربی، یکی از آثار تحقیقی مرکز پژوهش‌های اسلامی و ایرانی، با سرویراستاری کاظم موسوی بجنوردی منتشر شد.
مراسم رونمایی از کتاب «یاد باد آن روزگاران» با حضور علی اکبر ولایتی مشاور عالی مقام معظم رهبری عصر روز شنبه 23 اردیبهشت در کتابخانه ملی ملک تهران برگزار شد.
پنجاه و یکمین مجلد از فهرست نسخه های خطی کتابخانه مجلس، به بیست و پنجمین نمایشگاه کتاب رسید.
همزمان با روز اسناد ملی و میراث مکتوب، از مجموعه «تاریخ شفاهی ایران» و «فهرستگان نسخ خطی ایران(فنخا)» با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.
کتابخانه دیجیتال موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت(ع) با نزدیک به 25 هزار منبع دیجیتال از آثار اسلامی شیعی و با بکارگیری آخرین فنون روز دنیا و با هدف ترویج فرهنگ نبوی و تشیع علوی و برقراری تعاملات علمی، فرهنگی مشغول به فعالیت است.
ایاصوفیا مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کلیسای مسیحیت شرق در دروان امپراطوری بیزانس، و یکی از معروف‌ترین مساجد جهان اسلام پس از فتح قسطنطنیه در 857ق است.
همزمان با روز ملی اسناد و میراث مکتوب، چهارمین همایش آرشیو برای همه سه شنبه (19 اردیبهشت) در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود.
اسحاق صلاحی به رشد چشمگیر فهرست نویسی اسناد طی شش ماه گذشته اشاره کرد و گفت: فهرست 90 میلیون برگ سند بر روی پایگاه اطلاع رسانی این مجموعه قرار گرفته است.
  • تعداد رکورد ها : 1518

تست
ورود به درگاه کنسرسیوم
Lodingرمز عبور خود را فراموش کرده ام.
چنانچه تا کنون عضو سایت نشده اید ثبت نام کنید.
درباره کنسرسیوم
ما مجموعه‌ای از كتابخانه‌ها و سازمان‌های دارای منابع اطلاعاتی (کتاب، نشریه، نسخه‌های خطی، عکس، صدا، فیلم و... ) هستیم که با هدف تامین نیازهای پژوهشگران و شهروندان ایرانی برای دسترسی هر چه سریع‌تر به محتوای مورد نظر خود، کنسرسیوم محتوای ملی را تشکیل داده‌ایم. برای رسیدن به این هدف، قصد داریم با بسترسازی مناسب و جلب مشارکت دیگر تولید کنندگان محتوا به گرد آوری، تبدیل، سازماندهی و حفاظت اطلاعات به شکل رقومی و در سطح ملی، بپردازیم.